Back

ⓘ Ama-Woreda ase Itiyopiya. I-Woreda yisigaba noma ingxenye yesithathu ekuhlukanisweni kwezwe lase Itiyopiya. Ngokulandelana kuqala isifundazwe, kulandele isifund ..




Ama-Woreda ase Itiyopiya
                                     

ⓘ Ama-Woreda ase Itiyopiya

I-Woreda yisigaba noma ingxenye yesithathu ekuhlukanisweni kwezwe lase Itiyopiya. Ngokulandelana kuqala isifundazwe, kulandele isifunda, kulandele i-woreda bese kugcina iwadi. Ngezansi uhlu lwama-woreda ase Itiyopiya ngaphansi kwezifundazwe kanye nezifunda atholakala kuzona.

                                     

1. Afar

Awsi Rasu

  • Kori
  • Asayita
  • Elidar
  • Garani
  • Semera Logiya
  • Dubti
  • Mille
  • Afambo
  • Adaar
  • Chifra

Kilbet Rasu

  • Berhale
  • Dallol
  • Abala
  • Megale
  • Afdera
  • Koneba
  • Bidu
  • Erebti

Gabi Rasu

  • Argobba
  • Awash Fentale
  • Dulecha
  • Amibara
  • Gewane
  • Bure Mudaytu
  • Canruka
                                     

2. Amhara

South Gondar

  • Debre Tabor idolobha
  • Mirab Este
  • Fogera
  • Simada
  • Kemekem
  • Misraq Este
  • Lay Gayint
  • Tach Gayint
  • Ebenat
  • Farta

North Wollo

  • Delanta
  • Kobo
  • Lasta
  • Habru
  • Dawunt
  • Bugna
  • Wadla
  • Gidan
  • Guba Lafto
  • Weldiya idolobha
  • Meket

South Wollo

  • Were Ilu
  • Kelala
  • Kombolcha idolobha
  • Mehal Sayint
  • Debre Sina
  • Tenta
  • Wegde
  • Legahida
  • Kalu
  • Tehuledere
  • Sayint
  • Were Babu
  • Dessie Zuria
  • Legambo
  • Jama
  • Ambassel
  • Kutaber
  • Magdala
  • Dessie idolobha
  • Abuko

West Gojjam

  • Yilmana Densa
  • Goncha
  • Dembecha
  • Kuarit
  • Bure
  • Mecha
  • Dega Damot
  • Finote Selam idolobha
  • Debub Achefer
  • Semien Achefer
  • Wemberma
  • Bahir Dar Zuria
  • Sekela
  • Jabi Tehnan

Wag Hemra

  • Soqota Zuria
  • Sehala
  • Gazbibla
  • Abergele
  • Zikuala
  • Dehana
  • Soqota idolobha

Agew Awi

  • Banja Shekudad
  • Ankasha Guagusa
  • Dangila
  • Faggeta Lekoma
  • Jawi
  • Guagusa Shekudad
  • Guangua

Oromia

  • Argobba
  • Dawa Harewa
  • Bati
  • Bahir Dar idolobha
  • Jile Timuga
  • Dawa Chefe
  • Artuma Fursi
  • Kemise idolobha
                                     

2.1. Amhara North Gondar

  • Mirab Armachiho
  • Mirab Belessa
  • Gondar Zuria
  • Gondar idolobha
  • Chilga
  • Qwara
  • Alefa
  • Debarq
  • Dembiya
  • Metemma
  • Tselemt
  • Dabat
  • Tegeda
  • Wegera
  • Misraq Belessa
  • Tach Armachiho
  • Takusa
  • Jan Amora
  • Addi Arkay
  • Lay Armachiho
  • Beyeda
                                     

2.2. Amhara North Wollo

  • Delanta
  • Kobo
  • Lasta
  • Habru
  • Dawunt
  • Bugna
  • Wadla
  • Gidan
  • Guba Lafto
  • Weldiya idolobha
  • Meket
                                     

2.3. Amhara South Wollo

  • Were Ilu
  • Kelala
  • Kombolcha idolobha
  • Mehal Sayint
  • Debre Sina
  • Tenta
  • Wegde
  • Legahida
  • Kalu
  • Tehuledere
  • Sayint
  • Were Babu
  • Dessie Zuria
  • Legambo
  • Jama
  • Ambassel
  • Kutaber
  • Magdala
  • Dessie idolobha
  • Abuko
                                     

2.4. Amhara North Shewa

  • Termaber
  • Mojana Wadera
  • Merhabete
  • Siyadebrina Wayu
  • Antsokiyana Gemza
  • Debre Berhan
  • Asagirt
  • Moretna Jiru
  • Menz Lalo Midir
  • Basona Werana
  • Kewet
  • Hagere Mariamna Kesem
  • Geshe
  • Menz Keya Gebreal
  • Berehet
  • Mida Woremo
  • Menz Mam Midir
  • Ankober
  • Efratana Gidim
  • Menz Gera Midir
  • Ensaro
  • Angolalla Tera
  • Menjarna Shenkora
                                     

2.5. Amhara East Gojjam

  • Enarj Enawga
  • Shebel Berenta
  • Goncha Siso Enese
  • Debre Markos idolobha
  • Gozamin
  • Machakel
  • Enbise Sar Midir
  • Awabel
  • Debre Elias
  • Sinan
  • Aneded
  • Hulet Ej Enese
  • Baso Liben
  • Debay Telatgen
  • Dejen
  • Bibugn
  • Enemay
                                     

2.6. Amhara West Gojjam

  • Yilmana Densa
  • Goncha
  • Dembecha
  • Kuarit
  • Bure
  • Mecha
  • Dega Damot
  • Finote Selam idolobha
  • Debub Achefer
  • Semien Achefer
  • Wemberma
  • Bahir Dar Zuria
  • Sekela
  • Jabi Tehnan
                                     

2.7. Amhara Wag Hemra

  • Soqota Zuria
  • Sehala
  • Gazbibla
  • Abergele
  • Zikuala
  • Dehana
  • Soqota idolobha
                                     

2.8. Amhara Agew Awi

  • Banja Shekudad
  • Ankasha Guagusa
  • Dangila
  • Faggeta Lekoma
  • Jawi
  • Guagusa Shekudad
  • Guangua
                                     

2.9. Amhara Oromia

  • Argobba
  • Dawa Harewa
  • Bati
  • Bahir Dar idolobha
  • Jile Timuga
  • Dawa Chefe
  • Artuma Fursi
  • Kemise idolobha
                                     

3. Benishangul-Gumuz

Asosa

  • Menge
  • Asosa
  • Sherkole
  • Oda Bildigilu
  • Bambasi
  • Komesha
  • Kormuk
                                     

4. Oromia

Borena

  • Moyale
  • Arero
  • Yabelo
  • Gomole
  • Dire
  • Elowaye
  • Dubuluk
  • Dillo
  • Teltele
  • Miyu
  • Wacile
  • Dehas

East Shewa

  • Jiddo Kombolcha
  • Adaama Naannoo
  • Bishoftu
  • Liban
  • Fantalle
  • Gimbichu
  • Adaa
  • Adaami Tullu
  • Boora
  • Dugda
  • Boosat
  • Loome

Guji

  • Aga Wayu
  • Goro Dola
  • Saba Boru
  • Negele
  • Wadera
  • Adola
  • Gumi Eldalo
  • Dama
  • Ana Sora
  • Bore
  • Haro Walabu
  • Liben
  • Odo Shakiso
  • Uraga
  • Girja

Horo Guduru Welega

  • Jardega Jarte
  • Horo
  • Amuru
  • Abe Dongoro
  • Horo Buluq
  • Coman Guduru
  • Jimma Rare
  • Shambu
  • Guduru
  • Abay Chomen
  • Hababo Guduru
  • Jimma Genete

Jimma

  • Sigmo
  • Dedo
  • Gomma
  • Agaro idolobha
  • Tiro Afeta
  • Omo Beyan
  • Seka Chekorsa
  • Limmu Kosa
  • Kersa
  • Setema
  • Mana
  • Chora Botor
  • Sokoru
  • Limmu Sakka
  • Shebe Senbo
  • Mancho
  • Bacho–Jimma
  • Botor Xolay
  • Guma
  • Omo Nada
  • Gera

Kelam Welega

  • Jimma Horo
  • Gidami
  • Gawo Kebe
  • Sadi Chanka
  • Lalo Kile
  • Dembidolo
  • Dale Sedi
  • Aira Guliso
  • Yemalogi Welele
  • Dale Wabera
  • Hawa Gelan
  • Anfillo
  • Sayo

North Shewa

  • Yaya Gulele
  • Degem
  • Debra Libanos
  • Kembibit
  • Gerar Jarso
  • Fiche
  • Hidabu Abote
  • Aleltu
  • Shararo
  • Abichuna Gnea
  • Dera
  • Wara Jarso
  • Jida
  • Kuyu

South West Shewa

  • Ilu
  • Wonchi
  • Tole
  • Dawo
  • Amaya
  • Waliso
  • Seden Sodo
  • Kersa Malima
  • Becho
  • Sodo Dacha

West Arsi

  • Shashamanee
  • Wando
  • Kofale
  • Adaabaa
  • Dodola
  • Siraaro
  • Nansabo
  • Nageele
  • Heeban Arssi
  • Qoree
  • Shashamene Naanawa
  • Shaalla
  • Gadab Hasaasa
  • Kokosa

West Hararghe

  • Darolebu
  • Gumbii Bordobe
  • Habro
  • Doba
  • Shanan Dhuuggoo
  • Guba Koricha
  • Hawi Gudina
  • Tulo
  • Chiro
  • Mieso
  • Gemechis
  • Badessa
  • Boke
  • Anchar
  • Chiro Zuria
  • Burka Dimtu

West Welega

  • Homa
  • Guliso
  • Nejo
  • Boji Chokorsa
  • Lalo Asabi
  • Jarso
  • Kondala
  • Babo Gambela
  • Begi
  • Kiltu Kara
  • Boji Dirmaji
  • Yubdo
  • Gimbi
  • Nole Kaba
  • Mana Sibu
  • Ayra
  • Lata Sibu
  • Haru
  • Genji
  • Sayo Nole

Oromia–Finfinne

  • Sebeta Hawas
  • Laga Xafo Laga Dadhi
  • Akaki
  • Mulo
  • Canco
  • Sululta
  • Sebeta
  • Walmara
  • Holeta Genet
  • Dukam
  • Galan
  • Burayu
  • Sendafa
  • Bereh

Buno Bedele

  • Mako
  • Dega
  • Bedele
  • Dabohana
  • Cooraa
  • Gachii
  • Cawaqa
  • Dhidheessa
  • Boorracha

West Guji

  • Dugdaa Daawaa
  • Qarsaa
  • Hambalaa
  • Suroo
  • Galaanaa
  • Abbayaa
  • Malkaa Sooddo
  • Bulee Horaa


                                     

4.1. Oromia Arsi

  • Askoo
  • Coole
  • Dugda Baatuu
  • Seeru
  • Limuna Bilbilo
  • Diksis
  • Xiyo
  • Leemu fi Bilbilo
  • Aminyaa
  • Luude Hexosa
  • Asalla
  • Digaluu fi Xiijoo
  • Guuna
  • Shirka
  • Muneesa
  • Siree
  • Marti
  • Jeju
  • Doodota
  • Suudee
  • Gololcha
  • Heexosa
  • Tena
  • Honqoolo Waabe
  • Baale Gasgar
  • Shanan Kooluu
  • Roobe
                                     

4.2. Oromia Bale

  • Barbaree
  • Gindhir
  • Dallo Manna
  • Gooro
  • Gurraadhamolee
  • Gooba
  • Dawe Qacan
  • Gololcha
  • Roobe idolobha
  • Diinsho
  • Sinaana
  • Ginir
  • Agaarfaa
  • Gaasara
  • Raayituu
  • Lagahiddaa
  • Haranna Buluq
  • Madda Wolaabu
  • Dawe Sarar
  • Sawenaa
                                     

4.3. Oromia Borena

  • Moyale
  • Arero
  • Yabelo
  • Gomole
  • Dire
  • Elowaye
  • Dubuluk
  • Dillo
  • Teltele
  • Miyu
  • Wacile
  • Dehas
                                     

4.4. Oromia East Shewa

  • Jiddo Kombolcha
  • Adaama Naannoo
  • Bishoftu
  • Liban
  • Fantalle
  • Gimbichu
  • Adaa
  • Adaami Tullu
  • Boora
  • Dugda
  • Boosat
  • Loome
                                     

4.5. Oromia East Wollega

  • Leka Dulecha
  • Wayu Tuka
  • Jimma Arjo
  • Ibantu
  • Nekemte idolobha
  • Wama Hagalo
  • Gobu Sayo
  • Gudaya Jare
  • Gudaya Bila
  • Guto Wayo
  • Haro Limmu
  • Kiramu
  • Guto Gida
  • Nunu Kumba
  • Gida Ayana
  • Sasiga
  • Gida Kiramu
  • Limmu
  • Sibu Sire
                                     

4.6. Oromia Guji

  • Aga Wayu
  • Goro Dola
  • Saba Boru
  • Negele
  • Wadera
  • Adola
  • Gumi Eldalo
  • Dama
  • Ana Sora
  • Bore
  • Haro Walabu
  • Liben
  • Odo Shakiso
  • Uraga
  • Girja
                                     

4.7. Oromia Horo Guduru Welega

  • Jardega Jarte
  • Horo
  • Amuru
  • Abe Dongoro
  • Horo Buluq
  • Coman Guduru
  • Jimma Rare
  • Shambu
  • Guduru
  • Abay Chomen
  • Hababo Guduru
  • Jimma Genete
                                     

4.8. Oromia Jimma

  • Sigmo
  • Dedo
  • Gomma
  • Agaro idolobha
  • Tiro Afeta
  • Omo Beyan
  • Seka Chekorsa
  • Limmu Kosa
  • Kersa
  • Setema
  • Mana
  • Chora Botor
  • Sokoru
  • Limmu Sakka
  • Shebe Senbo
  • Mancho
  • Bacho–Jimma
  • Botor Xolay
  • Guma
  • Omo Nada
  • Gera
                                     

4.9. Oromia Kelam Welega

  • Jimma Horo
  • Gidami
  • Gawo Kebe
  • Sadi Chanka
  • Lalo Kile
  • Dembidolo
  • Dale Sedi
  • Aira Guliso
  • Yemalogi Welele
  • Dale Wabera
  • Hawa Gelan
  • Anfillo
  • Sayo
                                     

4.10. Oromia North Shewa

  • Yaya Gulele
  • Degem
  • Debra Libanos
  • Kembibit
  • Gerar Jarso
  • Fiche
  • Hidabu Abote
  • Aleltu
  • Shararo
  • Abichuna Gnea
  • Dera
  • Wara Jarso
  • Jida
  • Kuyu
                                     

4.11. Oromia South West Shewa

  • Ilu
  • Wonchi
  • Tole
  • Dawo
  • Amaya
  • Waliso
  • Seden Sodo
  • Kersa Malima
  • Becho
  • Sodo Dacha
                                     

4.12. Oromia West Arsi

  • Shashamanee
  • Wando
  • Kofale
  • Adaabaa
  • Dodola
  • Siraaro
  • Nansabo
  • Nageele
  • Heeban Arssi
  • Qoree
  • Shashamene Naanawa
  • Shaalla
  • Gadab Hasaasa
  • Kokosa
                                     

4.13. Oromia West Hararghe

  • Darolebu
  • Gumbii Bordobe
  • Habro
  • Doba
  • Shanan Dhuuggoo
  • Guba Koricha
  • Hawi Gudina
  • Tulo
  • Chiro
  • Mieso
  • Gemechis
  • Badessa
  • Boke
  • Anchar
  • Chiro Zuria
  • Burka Dimtu
                                     

4.14. Oromia West Shewa

  • Ambo
  • Toke Kutaye
  • Jeldu
  • Cobii
  • Meta Walqixe
  • Dendi
  • Dire Enchini
  • Midakegn
  • Bako Tibe
  • Ilu Galan
  • Elfata
  • Cheliya
  • Liban Jawwi
  • Adaaa Bargaa
  • Abuna Ginde Beret
  • Ejerie
  • Jibat
  • Ejersa Lafoo
  • Nono
  • Ginde Beret
  • Dano
  • Meta Robi
                                     

4.15. Oromia West Welega

  • Homa
  • Guliso
  • Nejo
  • Boji Chokorsa
  • Lalo Asabi
  • Jarso
  • Kondala
  • Babo Gambela
  • Begi
  • Kiltu Kara
  • Boji Dirmaji
  • Yubdo
  • Gimbi
  • Nole Kaba
  • Mana Sibu
  • Ayra
  • Lata Sibu
  • Haru
  • Genji
  • Sayo Nole
                                     

4.16. Oromia Oromia–Finfinne

  • Sebeta Hawas
  • Laga Xafo Laga Dadhi
  • Akaki
  • Mulo
  • Canco
  • Sululta
  • Sebeta
  • Walmara
  • Holeta Genet
  • Dukam
  • Galan
  • Burayu
  • Sendafa
  • Bereh
                                     

4.17. Oromia Buno Bedele

  • Mako
  • Dega
  • Bedele
  • Dabohana
  • Cooraa
  • Gachii
  • Cawaqa
  • Dhidheessa
  • Boorracha
                                     

4.18. Oromia West Guji

  • Dugdaa Daawaa
  • Qarsaa
  • Hambalaa
  • Suroo
  • Galaanaa
  • Abbayaa
  • Malkaa Sooddo
  • Bulee Horaa
                                     

5. Somali

Liben

  • Qarsadula
  • Filtu
  • Dollo Ado
  • Bokolmayo
  • Gura Baqasa
  • Gura Damole

Afder

  • Hargelle
  • Baarey
  • Qooxle
  • Raaso
  • Ceelkarri
  • Ilig dheere
  • Cherati
  • Goro Bekeksa
  • Limey Galbeed
  • Afder
  • Dolobay

Jarar

  • Dhagax Buur
  • Birqod
  • Aware
  • Dhagax Madow
  • Degehabur
  • Misraq Gashamo
  • Daroor
  • Dig
  • Araarso
  • Gunagado
  • Bilcil Buur
  • Yoocaale

Erer

  • Waangay
  • Qubi
  • Mayaa-Muluqo
  • Xamaro
  • Fiiq
  • Salahad
  • Yaxoob
  • Lagahida

Shabelle

  • Elale
  • Ferfer
  • Cadaadle
  • Kelafo
  • Mustahil
  • Danan
  • Beer Caano
  • Gode
  • Limey Bari
  • Abaqorow

Fafan

  • Babille
  • Shabeeley
  • Wajaale
  • Awbare
  • Harorays
  • Gursum
  • Jijiga
  • Tuli Guled
  • Goljano
  • Harawo
  • Kebri Beyah
  • Mula
  • Harshin

Korahe

  • Kebri Dahar
  • Dhooboweyn
  • Ceel-Ogadeen
  • Marsin
  • Boodaley
  • Shilavo
  • Laas-Dhankayre
  • Kudunbuur
  • Higloley
  • Shekosh

Sitti

  • Shinile
  • Dembel
  • Biki
  • Afdem
  • Erer
  • Mieso
  • Geblalu
  • Ayesha
  • Hadhagaale

Dollo

  • Lehel-Yucub
  • Galadi
  • Galxamur
  • Daratole
  • Warder
  • Danot
  • Bokh


                                     

6. SNNPR

Bench Maji

  • Meinit Goldiya
  • Meinit Shasha
  • Maji
  • Mizan Aman
  • Guraferda
  • She Bench
  • Bero
  • Debub Bench
  • Semien Bench
  • Surma
  • Sheko

Gamo Gofa

  • Demba Gofa
  • Geze Gofa
  • Arba Minch
  • Chencha
  • Boreda
  • Dita
  • Sawla
  • Deramalo
  • Kucha
  • Mirab Abaya
  • Zala
  • Bonke
  • Uba Debretsehay
  • Arba Minch Zuria
  • Melokoza
  • Kemba
  • Oyda

Gedeo

  • Gedeb
  • Bule
  • Kochere
  • Wenago
  • Dila
  • Yirgachefe
  • Dila Zuria

Gurage

  • Abeshge
  • Cheha
  • Mareko
  • Welkite
  • Kokir Gedebano
  • Endegagn
  • Enemorina Eaner
  • Meskane
  • Butajira
  • Geta
  • Gumer
  • Muhor Na Aklil
  • Soddo
  • Ezha
  • Kebena

Hadiya

  • Misraq Badawacho
  • Soro
  • Ana Lemo
  • Hosaena
  • Mirab Badawacho
  • Duna
  • Misha
  • Shashogo
  • Gibe
  • Gomibora
  • Limo

Keffa

  • Cheta
  • Decha
  • Bita
  • Gesha
  • Telo
  • Ginbo
  • Gewata
  • Bonga
  • Menjiwo
  • Sayilem
  • Chena

Kembata Tembaro

  • Hadero Tunto
  • Tembaro
  • Damboya
  • Kedida Gamela
  • Kacha Bira
  • Doyogena
  • Durame
  • Angacha

Silte

  • Misraq Azernet Berbere
  • Lanfro
  • Sankurra
  • Dalocha
  • Silte
  • Wulbareg
  • Mirab Azernet Berbere
  • Alicho Werero

South Omo

  • Selamago
  • Dasenech
  • Hamer
  • Bena Tsemay
  • Semen Ari
  • Nyangatom
  • Male
  • Debub Ari

Wolayita

  • Abela Faracho
  • Sodo idolobha
  • Offa
  • Awasa
  • Sodo Zuria
  • Humbo
  • Kindo Koysha
  • Damot Gale
  • Damot Sore
  • Boloso Bombe
  • Kindo Didaye
  • Boloso Sore
  • Damot Pulasa
  • Diguna Fango
  • Damot Weyde


                                     

6.1. SNNPR Bench Maji

  • Meinit Goldiya
  • Meinit Shasha
  • Maji
  • Mizan Aman
  • Guraferda
  • She Bench
  • Bero
  • Debub Bench
  • Semien Bench
  • Surma
  • Sheko
                                     

6.2. SNNPR Gamo Gofa

  • Demba Gofa
  • Geze Gofa
  • Arba Minch
  • Chencha
  • Boreda
  • Dita
  • Sawla
  • Deramalo
  • Kucha
  • Mirab Abaya
  • Zala
  • Bonke
  • Uba Debretsehay
  • Arba Minch Zuria
  • Melokoza
  • Kemba
  • Oyda
                                     

6.3. SNNPR Gedeo

  • Gedeb
  • Bule
  • Kochere
  • Wenago
  • Dila
  • Yirgachefe
  • Dila Zuria
                                     

6.4. SNNPR Gurage

  • Abeshge
  • Cheha
  • Mareko
  • Welkite
  • Kokir Gedebano
  • Endegagn
  • Enemorina Eaner
  • Meskane
  • Butajira
  • Geta
  • Gumer
  • Muhor Na Aklil
  • Soddo
  • Ezha
  • Kebena
                                     

6.5. SNNPR Hadiya

  • Misraq Badawacho
  • Soro
  • Ana Lemo
  • Hosaena
  • Mirab Badawacho
  • Duna
  • Misha
  • Shashogo
  • Gibe
  • Gomibora
  • Limo
                                     

6.6. SNNPR Kembata Tembaro

  • Hadero Tunto
  • Tembaro
  • Damboya
  • Kedida Gamela
  • Kacha Bira
  • Doyogena
  • Durame
  • Angacha
                                     

6.7. SNNPR Silte

  • Misraq Azernet Berbere
  • Lanfro
  • Sankurra
  • Dalocha
  • Silte
  • Wulbareg
  • Mirab Azernet Berbere
  • Alicho Werero
                                     

6.8. SNNPR South Omo

  • Selamago
  • Dasenech
  • Hamer
  • Bena Tsemay
  • Semen Ari
  • Nyangatom
  • Male
  • Debub Ari
                                     

6.9. SNNPR Wolayita

  • Abela Faracho
  • Sodo idolobha
  • Offa
  • Awasa
  • Sodo Zuria
  • Humbo
  • Kindo Koysha
  • Damot Gale
  • Damot Sore
  • Boloso Bombe
  • Kindo Didaye
  • Boloso Sore
  • Damot Pulasa
  • Diguna Fango
  • Damot Weyde
                                     

7. Tigray

Debub Misraqawi

  • Hintalo Wajirat
  • Saharti Samre
  • Enderta
  • Dogua Tembien

Maekelay

  • Lailay Maychew
  • Tahtay Maychew
  • Abergele
  • Enticho
  • Naeder Adet
  • Kola Tembien
  • Werie Lehe
  • Mereb Lehe
  • Adwa

Misraqawi

  • Irob
  • Ganta Afeshum
  • Saesi Tsaedaemba
  • Gulomahda
  • Kilte Awulaelo
  • Hawzen
  • Atsbi Wenberta

Semien Miirabawi

  • Tselemti
  • Asgede Tsimbla
  • Tahtay Koraro
  • Medebay Zana
  • Lailay Adiyabo
  • Tahtay Adiyabo
                                     
  • Nationalities, and Peoples Region SNNPR Tigray Izifunda zase Itiyopiya Ama - Woreda ase Itiyopiya Ethiopia States Statoids Statoids. Kulandwe ngo - Zibandlela
  • Debub Misraqawi Tigray Mi rabawi Mekele Izifundazwe zase Itiyopiya Ama - Woreda ase Itiyopiya Ethiopia Zones Statoids Statoids. Kulandwe ngo - Masingana
  • ICanco yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata
  • IDukam yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata
  • IMula yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Somali, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe
  • IBonga yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se SNNPR, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata
  • IMarti yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org. Kulandwe
  • IDeder yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata
  • IShambu yidolobha futhi yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata
  • ILome noma Loome yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Oromia, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata.org
  • I - Asosa noma Assosa yi - woreda engaphansi kwesifundazwe se Benishangul - Gumuz, e - Itiyopiya Ethiopia shapefiles Ethiopia s Administrative Woredas africaopendata